Menu
Žiadne produkty
Ceny s DPH
Žiadny výrobca
MODERNÝ
Tento štýl sa typicky vzťahuje na dom s čistými, ostrými líniami, jednoduchou farebnou paletou a použitím materiálov, ktoré obsahujú kovy, sklo a oceľ. Moderný dizajn využíva pocit jednoduchosti v každom prvku vrátane nábytku. Ide o veľmi elegantný štýl, reprezentuje ho čistota, jednoduchosť a striedmosť.
SÚČASNÝ
Ide o štýl, ktorý si môžeme niekedy zameniť aj s moderným. Súčasný štýl funguje na inom koncepte, popisuje totiž dizajn, ktorý je založený tu a teraz. Hlavným rozdielom medzi moderným a súčasným štýlom je ten, že moderný znamená striktnú interpretáciu dizajnu so začiatkom v 20.storočí, súčasný štýl je viac „prelietavý“, mení sa a ide s dobou. Súčasný štýl kopíruje trendy a jeho popisná definícia sa časom obmieňa.
MINIMALISTICKÝ
Minimalistická koncepcia je populárna najmä v Austrálii. Zohľadňuje moderný dizajn a zároveň ešte viac zjednodušuje farby. Palety farieb sú preto neutrálne a vzdušné; vybavenie je jednoduché a racionálne a nič nie je nadmerné alebo okázalé v príslušenstve alebo dekorácii. Minimalizmus definuje pocit funkčnosti a ultra-čisté línie.
INDUSTRIÁLNY
Priemyselný štýl, ako naznačuje aj názov, čerpá inšpiráciu zo skladu alebo mestského podkrovia. V mnohých prvkoch je pocit nedokončenosti alebo nedokonalosti. Typickými prvkami preto môžu byť odkryté tehly, potrubie a drevo. Symbolický dom s motívom priemyselného dizajnu by bol zrekonštruovaným podkrovím z bývalej priemyselnej budovy. Vysoké stropy, staré drevo a visiace kovové svietidlá s riedeným funkčným nábytkom. Jedným alebo dvomi abstraktnými umeleckými dielami alebo fotografiami môžeme vniesť trochu farby do inak neutrálnej farebnej schémy odvodenej z primárnych materiálov z dreva a kovov.
MID-CENTURY MODERN
Tento štýl sa navracia do štýlu dizajnu z polovice 20. storočia - predovšetkým v 50. a 60. rokoch. V estetike z polovice minulého storočia funguje „retro“ nostalgia spojená s prvkami minimalizmu. Funkčnosť, bezstarostnosť a efektivita bola hlavnou témou dizajnu v polovici storočia. Dôraz sa kladie na tvarové formy, prírodné alebo organické tvary (ako napríklad vajcová stolička) , ľahko použiteľné moderné návrhy a jednoduché výrobné postupy. Tento štýl ľahko dopĺňa akýkoľvek interiér a pomáha pri bezproblémovom prechode z interiéru do exteriéru.
ŠKANDINÁVSKY
Škandinávsky dizajn vzdáva poctu jednoduchosti života, ktorá možno badať najmä v severských krajinách. Dizajn takéhoto nábytku môžeme často považovať za umelecké dielo, napriek jeho jednoduchosti a niekedy i podhodnote. V nábytku je funkčnosť spolu so zaujímavými líniami, z ktorých mnohé vznikajú sochárskym vplyvom. Ďalšími spoločnými vlastnosťami je celobiela farebná paleta a zabudovanie prírodných prvkov, ako sú tvarované lisované drevo, svetlé plasty a smaltovaný hliník, oceľ a široká dlažba. Ak sa objavujú farby, reprezentujú ich iba umelecké diela, prirodzené vlákna textílii alebo kožušiny, prípadne ide napríklad iba o jeden kus nábytku. Priestranné, prirodzené osvetlenie, menej príslušenstva a funkčný nábytok charakterizuje škandinávsku jednoduchosť a priamočiarosť.
TRADIČNÝ
Tento štýl ponúka klasické detaily, luxusný nábytok a množstvo doplnkov. Je založený na európskej citlivosti. Tradičné interiéry často obsahujú tmavé, hotové drevo, bohaté palety farieb a rôzne textúry a zakrivené čiary. Nábytok má komplikované a zdobené detaily a tkaniny, ako je zamat, hodváb a brokát, ktoré môžu obsahovať rôzne vzory a textúry. V rámci väčšiny tradičných vzorov je hĺbka, vrstvenie a rozmer.