Vlastnosti laminátovej podlahy alebo prečo si zaobstarať laminát

646 Pozreté 0 Páči sa mi

Hoci je laminát často považovaný za „podradnejšieho“ súpera k svojmu drevenému konkurentovi, mnohí na túto praktickú podlahu nedajú dopustiť.

Čo je vlastne laminát?

Ide o syntetickú napodobeninu tradičnej masívnej dubovej podlahy. Je zložená z troch vrstiev, základnej, hrubej strednej drevenej kompozitnej vrstvy a dekoratívneho vrchu, ktorý sa môže skladať z niekoľkých ďalších vrstiev. Jednotlivé vrstvy sú spojené prostredníctvom procesu, ktorý sa nazýva laminácia.

Ak ste sa rozhodli zvoliť do svojho domova laminátové podlahy, vedzte, že ide o mimoriadne rozumnú kúpu. Laminátová podlaha má z praktického hľadiska množstvo výhod, ktoré Vás najmä časom presvedčia o tom, že ste sa rozhodli správne. Okrem toho, že sú odolné, majú ľahkú inštaláciu i údržbu, sú vhodné i pre alergikov. A v neposlednom rade je výhodou i to, že existuje skutočne v mnohých prevedeniach.

Laminát je mimoriadne odolný a má špeciálnu ochrannú vrstvu proti poškriabaniu, napriek tomu však pre istotu zvoľte ochrannú podložky pod nohy nábytku. Pri tomto type podláh ľahko udržíte poriadok, pretože v sebe nezachytávajú prach a akékoľvek znečistenie jednoducho utriete vlhkou handrou alebo vysávačom. Je výbornou voľbou pre domy či byty s podlahovým kúrením, najmä pokiaľ zvolíte podlahu s kvalitnou spodnou vrstvou.



Laminát Vám vydrží celé desaťročia, ľahko sa montuje i odmontuje v prípade nutnej výmeny a rekonštrukcie. Výhodou je tiež samozrejme jeho cena, hoci, nenechajte sa pomýliť, niektoré laminátové podlahy sa môžu cenovo rovnať i svojmu najväčšiemu konkurentovi, prírodnému drevu. Výber dizajnových laminátových podláh je bohatý, takže tým, že si zvolíte laminát namiesto dreva sa Vaša púť za vysnenou podlahou zďaleka nekončí. Pokojne si však s výberom „dajte na čas“, prípadne sa poraďte s odborníkmi a trpezlivo zvážte všetky možnosti, pokiaľ totiž zvolíte kvalitný a zároveň nadčasový model podlahy, môžete získať parkety s dlhoročnou zárukou. Nie nadarmo sa totiž niekedy hovorí, že laminát, to je podlaha na celý život.

Publikované v : Vedeli ste?
TOP
TOP