Výrobcovia

Prírodné drevo v každej miestnosti, podľa čoho zvoliť?

414 Pozreté 0 Páči sa mi

V každej z jednotlivých izieb je podlaha namáhaná rozlične. Existujú druhy dreva, ktoré záťaž zvládnu lepšie ako iné, preto ak sa dreva vzdať neviete, venujte pozornosť vhodným typom a prispôsobte sa požiadavkám jednotlivých miestností.

 

Fanúšikov prírodných drevených podláh je na svete mnoho. Napriek mnohým nevýhodám a riziku sa nájdu i takí, ktorí sa dreva za žiadnych okolností nevedia vzdať a rozhodnú sa pre drevo celoplošne bez výnimky. S takýmto druhom podlahy ale automaticky prichádzajú i drobné riziká, ktoré však viete eliminovať i správnou voľbou dreva pre jednotlivé miestnosti.

 

Obývacia izba

Táto miestnosť hrá z hľadiska dizajnu v dome najdôležitejšiu úlohu a je najreprezentatívnejšia. Často je domovom hostí, osláv i spoločných rodinných chvíľ. Ak túžite po domove s originálnym nádychom, toto je miestnosť, v ktorej môžete trošku upustiť fantáziu a vložiť do nej svoju osobitosť. Pri vhodnom výbere sa riaďte nielen esteticky, ale aj akustikou či možnosťou podlahového kúrenia.

Spálňa

Táto izba sa nám spája hlavne s rannou a večernou pohodou. Ide o tichú a pokojnú miestnosť, kde sa podlaha opotrebováva najmenej. Pri jej výbere máte preto najväčšiu voľnosť a môžete zvoliť i vzácnejšie a mäkšie typy dreva. Vytvorte si hrejivý pocit domova a pohodovú atmosféru, ktorú vo vás každé ráno vyvolá dotyk bosej nohy s prírodným drevom.

 

Kuchyňa

V tejto miestnosti bude hrať pri výbere prím praktickosť. Kuchyňa patrí k mimoriadne namáhaným miestnostiam, je centrom pohybu, neočakávaných drobných  „pohrôm“ a udalostí. Kvôli vysokej prevádzke patrí k najzaťažovanejším miestnostiam, vyberte preto podlahu, ktorá toho znesie viac, dokážete ju udržať relatívne čistú a zároveň nezanedbávajte jej údržbu. Voľte podlahu, ktorá je ošetrená lesklým povrchom, pretože sa jednoduchšie udržiava v čistote. Lepšie je typologicky vybrať z tvrdších druhov dreva akými sú orech, jaseň, dub a podobne.

Detská izba

Spálňa, hracia a tiež spoločenská miestnosť v jednom. V tejto miestnosti neustále pulzuje život. Keďže chceme pre svoje ratolesti to najlepšie, chceme, aby bola podlaha teplá, dalo sa na nej sedieť ale zároveň i zniesla nápor spoločenského diania. Mala by zniesť zaťaženie, tlmiť hluk a ľahko sa udržiavať. Skrátka, vyberajte skôr prakticky, pretože v tejto miestnosti krehké estetické drevené klenoty dlho nevydržia.

Pracovňa

V pracovni kombinujete funkčnosť a pekný dizajn. Napriek tomu, že pôsobí ako tichá a málo zaťažená izba, je treba rátať napríklad s pohybom kancelárskych stoličiek, preto je lepšie na kolieska použiť ochranu proti poškriabaniu. Následne už máte z hľadiska estetiky voľnú ruku, pretože je to opäť miestnosť, v ktorej viete zaujať i originalitou a zaexperimentovať.

Predsieň – chodba

Prvý kontakt s návštevami, prvý kontakt s domovom. Centrum príchodov a odchodov. V predsieni robíte prvý dojem a zároveň podlahu vystavujete veľkej záťaži. Ak chcete skĺbiť estetiku s praktickosťou, zvoľte dyhovaný typ podlahy, pri ktorej nezáleží na tom, z akého druhu je drevo a i mäkšie typy v dyhe zvládnu istý nápor. Rátajte so štrkom, prachom a inými nečistotami, takže je lepšie zvoliť tmavšie odtiene a podlahu tesne za vstupnými dverami pre istotu ochrániť i rohožkou.

Publikované v : Vedeli ste?
TOP
TOP