Výrobcovia

Zriaďujete si kúpeľňu? Nechajte sa inšpirovať tohtoročnými trendmi!

95 Pozreté 0 Páči sa mi

Ak staviate nový dom alebo plánujete rekonštrukciu práve svojej kúpeľne, najhorúcejšie trendy v oblasti kúpeľňového dizajnu z roku 2018 by Vám mohli priniesť inšpiráciu aj kúsok kreativity.


Efektívne malé kúpeľne

Pre mnohých majiteľov domov je kúpeľňa snov inšpirovaná obrazmi z luxusného časopis, kde nechýbajú obrovské dvojité vane, priestranné skrine a expanzívna mramorová podlaha. V poslednej dobe ale aj menšie kúpeľne zaznamenali v interiérovom dizajne trendový posun. V roku 2018 sa stali trendom práve menšie priestory so zameraním na efektívnosť a luxus v detailoch a kompaktnosti.

Tajomstvo vo vytvorení malých, ale pohodlných kúpeľní, v ktorých sa nebudete cítiť stiesnene, je v efektívnom využívaní dostupných priestorov. Voľne stojace jednočlenné vane začínajú hrať prím. Menšie, ale umne navrhnuté toalety či úsporne zvolené sprchové kabíny, regály namiesto skríň dopomáhajú k zvýšeniu efektivity a citlivému vnímaniu priestoru. Aj malé kúpeľne môžu byť tiež vyzdobené v rámci stien či podláh zaujímavou grafikou, najmä takou, ktorá opticky priestor zväčší. Aj malý, efektívne využitý priestor dokáže z obyčajnej kúpeľne vytvoriť meditatívnu svätyňu.


Mosadzné a zlaté tóny

Novinkou je krásna nová teplá tónovaná zlatá i mosadzná farba, ktorou dokážete osviežiť chladné tóny bežných kúpeľňových trendov.  Teplý zlatý tón pridáva to správne množstvo luxusu do akéhokoľvek priestoru. Ozdobiť si kúpeľňu v podobe zmeny teplejších akcentov prostredníctvom mosadzných / zlatých tónovaných kúpeľňových prípravkov je skvelou voľbou pre tých, ktorí neplánujú výrazné zmeny, no napriek tomu chcú kráčať s trendmi.


Svietidlo ako dizajnérsky doplnok

Používanie osvetlenia treba strategicky vopred premyslieť tak, aby jasne svietila nielen kúpeľňa, ale aj vy. Dizajnové trendy v kúpeľni v roku 2018 kladú dôraz na osvetlenie. Ak chcete zdôrazniť funkčnosť priestoru, použite kreatívne techniky osvetlenia, rôzne príslušenstvo, tlmiče či stmievače, aby ste vytvorili luxusný a zároveň relaxačný pocit, no v prípade potreby ožiarili miestnosť i seba. Osvetlenie a lampy môžu byť skvelý doplnkom do akejkoľvek kúpeľne. Pri väčších priestoroch nie je nezvyčajné vidieť lustre v blízkosti vírivej vane alebo sústredené v priestore.


Neutrálnosť a „nude“ odtiene

Neutrálne dekorácie sa stali populárnymi už dávnejšie. Podlahy i obloženie v kúpeľni milujú bielu, sivú a teplú hnedú farebnú paletu, ktorá vytvára moderný a elegantný priestor.  V roku 2018 sú neutrálne kúpeľne stále veľmi v móde, ale s trochou organickej infúzie. Priťahujú  nás veci ako staré podlahy, zvetrané dlaždice a vinobranie. Snaha o vytvorenie priestoru, ktorý ladí s prírodou a umožní nám relaxovať. Nová neutrálna bude musieť ustúpiť aj niektorým organickým farbám prírody- zelenej, blues a teplým tónom hnedej. Vneste do interiéru trochu prírody v podobe rastlín, kvetov a dokonca aj trávy. Pokiaľ ide o materiály - tehly, regenerované drevo a prírodný kameň. Existuje veľa kreatívnych spôsobov, ako kombinovať neutrálny štýl s uvoľneným prírodným ladením.


Vyzdvihnite tmavé tóny v detailoch

V kuchyni sa tmavšie farby začínajú objavovať najmä na spotrebičoch a kabinetoch. V kúpeľňovom dizajne sa stalo to isté. V priestore, ktorý je tak dlho známy svojimi neutrálnymi bielymi a svetlými farbami na drevo, je trochu prekvapujúce vidieť tmavé odtiene, ktoré sa objavujú čoraz častejšie. Patria sem tmavé dlaždicové podlahy, šedé lakované elegantné skrinky, matné čierne inštalačné prvky a skriňový hardware a dokonca aj tmavé maľované prízvučné steny. Mnohí majitelia domov váhajú zaviesť tmavšie farby do svojej oázy pokoja. Jedná sa totiž o farbu, ktorá sa ťažko vyvažuje, preto s ňou zaobchádzajte opatrne a sústreďte sa na jednotlivé detaily, ktoré miestnosti iba dodajú ten správny akcent.


Jedinečné a netradičné tvary dlaždíc

Technológia umožňuje výrobcom vytvárať všetky druhy dizajnov pomocou základných dlaždíc, ale teraz idú nad rámec farieb a grafiky, aby zmenili tradičný tvar dlaždíc a pozdvihli ich výrobu na zaujímavejšie prvky. Existuje veľa tvarov dlaždíc, z ktorých si môžete vyberať. Hľadajte nové a vylepšené šesťuholníky, arabské, diamantové, marocké rybie šupiny alebo vzory v novom odtieni.


Odvážne akcenty na stenách a podlahe

V modernej neutrálnej kúpeľni bude výrazná stena iskrou, ktorá priestor „zapaľuje“.  Ak chcete vytvoriť akcent s dôrazom na podlahu, zvážte keramické alebo porcelánové grafické obklady do centra miestnosti. S odvážnymi vzormi a farbami ide o efektívny spôsob, ako spraviť z akéhokoľvek priestoru netradičné miesto. Vyskúšajte dramatický prízvuk začleniť na svoje steny alebo podlahy. Pôjdete tak zarovno s najnovšími trendmi, ktoré sa neboja experimentovať. Ak sa cítite kreatívne, pokojne aj flirtujte s myšlienkou grafiky nakreslenej na plnej stene alebo zaveste do svojej kúpeľne veľkú maľbu, ktorá bude pokrývať celú stenu.

 

 

Publikované v : Nové trendy
TOP
TOP