Výrobcovia

5 dôvodov, prečo je nábytok na mieru skvelou alternatívou

363 Pozreté 0 Páči sa mi

Špeciálne vyrobený nábytok lepšie napasujete do svojho priestoru

Jednou z najväčších výhod nábytku vyrobeného na mieru je jeho skvelá flexibilita čo sa týka priestoru okolo Vás. Zabezpečí totiž, že do seba všetko perfektne zapadne a žiaden element v miestnosti nebude pôsobiť rušivo. Ideálny je pre domácnosti, ktoré majú unikátne prvky, netradične skombinovanú podlahu, bobové okná, krby a rímsy. Zakomponovaný nábytok je ideálny napríklad na vyplnenie tejto nepríjemnej rohovej medzery vertikálneho priestoru, ktorý by nebolo možné vyplniť inak.


Voľba materiálov je iba na Vás

Tak ako si pri parketách, dverách a oknách volíme špecifický materiál nielen podľa špecifického individuálneho vkusu ale i jeho vlastností, i pri nábytku na mieru je táto sloboda výberu nesmiernou výhodou. Nemusíte si zaplniť svoj priestor lacnejšími, šetrnými a niekedy i škodlivými materiálmi, ktorým sa častokrát pri konvenčných výrobkoch nevyhnete. Môžete si vybrať materiály, ktoré konkrétne vyhovujú vašim osobným potrebám a vkusu. Príklad. Ak má vaše dieťa astmu, zvoľte do jeho izby nábytok vyrobený z materiálu, ktorý je vhodný na dýchanie. Ak ste napríklad citliví na toxíny a chemikálie nachádzajúce sa v lakoch, môžete požiadať o dokončenie vášho nábytku bez prídavných rozpúšťadiel.


Buďte „zelení“

Ak ste vášnivým ekologickým spotrebiteľom, nábytok na mieru je skvelým spôsobom, ako priniesť svoju vášeň do všetkých aspektov svojho domova. Okrem prírodných materiálov zvolených v rámci podlahy či okien, môžete vyberať z množstva environmentálne udržateľných materiálov ako je kokoboard, recyklované sklo, konopné dosky a bambus. Ide o materiály šetrné k životnému prostrediu a tiež 100% bezpečné, zdravé a bez škodlivých chemických látok a toxínov.


Stavte na jedinečnosť

Nábytok vo vašej domácnosti môže byť rovnako jedinečný ako ste vy. Ak je pre vás domov vyjadrením vlastnej osobnosti, potom je nábytok vytvorený na mieru ideálny. Dáva vám možnosť, hlavne po konzultácii s interiérovým dizajnérom, vytvoriť nábytkové kúsky, ktoré budu 100% originálom a odlíšia váš domov spomedzi ostatných.


Večný klenot

Nábytok z veľkých reťazcov zvykne byť viac či menej jednorazový. Ak vytvoríte niečo vlastné, môžete tento dizajnérsky klenot prenášať z generácie na generáciu, svoju hodnotu takýto kus nábytku nestratí. Nádherné remeselné spracovanie, vysoko kvalitné materiály a jedinečný dizajn vám zaručia, že budú cenné i pre budúce generácie.

Publikované v : Vedeli ste?
TOP
TOP