Výrobcovia

10 najhorúcejších trendov v interiérovom dizajne na jeseň/zimu 2018

187 Pozreté 0 Páči sa mi

1. Kvety v „oversize“ veľkosti

Skvelý trend návratu kvetov je zároveň podčiarknutý aj ich veľkosťou. Výrazné, veľké kvetinové vzory môžete vyskúšať na koberci, nástenných maľbách, posteľnej bielizni, odvážnejší siahnu po kvetoch aj vo svojej kúpeľni v kachličkovej podobe. Ide o pomerne výrazný prvok, takže zvyšok interiéru laďte jednoducho a nechajte kvety zahviezdiť!

 

2. Moderná neutrálnosť

Ak ste konzervatívny typ a váš domov je plný jednoduchých a nadčasových kúskov, určite vás poteší, že sa zároveň hýbete v tohtoročných trendoch. Prírodné podlahy, nábytok v spojení s neutrálnou, „mdlou“ paletou farieb interiér upokojujú a vnesú doň nadčasovosť a minimalizmus. Kombinujte hnedú, béžovú, pieskovú a odtieňmi šedej. Jemnú paletu výraznejších farieb môžete nenápadne načrtnúť iba v maličkých detailoch.

 

3. Zlato, zlato, zlato

Zlato je trendom tohto roka, objavovalo sa už v jarných a letných katalógoch, ale keďže ho nikdy nie je dosť, koncom sezóny sa milovníci tejto farby luxusu môžu totálne vyblázniť a ani zďaleka nepôjde o krok vedľa. Zabudnite na detaily a voľte zlatisté odlesky napríklad na podlahy prostredníctvom koberca alebo trvalejšie upriamte pozornosť zlatistými tapetami. V kombinácii s tmavými parketami zažijete doma hrejivú romantiku!

 

4. JET BLACK

Fanúšikovia čiernobielej budú tento trend milovať. Ide hlavne o doplnky, ktoré musia byť čierne. Ak však nie ste veľkým fanúšikom veľkého množstva čiernej farby, kombinujte ju hlavne s bielou farbou na vyváženie.

 

5. Odtiene ružovej

A opäť sme pri farbách. Všetky odtiene ružovej, hlavne paleta staroružových odtieňov vám budú počas pochmúrnych, tmavých a chladných mesiacov skvelou náplasťou. Staroružová sa skvele kombinuje hlavne s prírodnými odtieňmi, rovnako s tmavými parketami či nábytkom vytvorí teplé tóny a útulný domov. V zime je táto kombinácia na nezaplatenie.

 

6. „Hmatateľné“ kuchyne

Kuchyne prechádzajú zmenou, odzvonilo trendom akými boli jednoduchosť, jednoliatosť a minimalizmus. Prichádza na rad miešanie štýlu a textúr, kontrasty farieb a materiálov a organizovaný chaos. Dodajte svojej kuchyni šťavu, nebojte sa ju zahltiť doplnkami a vytvoriť priestor, ktorý je pútavý, mierne chaotický, vdýchnete mu život a prirodzenú „funkčnosť“. 

 

7. Žiarivé tvary

Hravé a plné farieb, tento trend pokračuje z leta a teší sa zo svojej popularity. Odvážne odtiene v rôznych tvaroch - pruhy, geometrické, škvrny a bloky. Majte ich všade, kde sa len dá, najlepšie v trendy odtieňoch tejto jesene. Vyniknú na závesoch, posteľných obliečkach a vankúšoch. Je to praktický detail, keďže rozhodne ani tento trend s nami nevydrží večne!

 

8. Škandiánvia s nádychom vintage

Škandinávske prvky hrajú svoj prím v interiérovom dizajne už nejaký ten čas. Ak v rámci neho siahneme po doplnkoch, ktoré budu ako vytrhnuté z archívnych katalógov, vnesieme do svojho domova kvapku nostalgie v trendovom obale. Okrová žltá v kombinácii s bledým dreveným nábytkom či podlahou reprezentuje dizajn, ktorý upúta svojou drzou jednoduchosťou.

 

9. Námornícka modrá

Táto farba je až takou nenápadnou klasikou, že málokedy hrá prvé husle čo sa týka najnovších trendov. Mnohých preto poteší fakt, že si tohto roku vydobyla miesto medzi najnovšími trendmi. Patrí jej oprávnene, zimné mesiace ocenia melancholické a upokojujúce farby, ktoré navodia príjemne spavú atmosféru. V kombinácii so zlatou farbou pôjde o trend s nádychom luxusu.

 

10. Ľudová tvorba

A je to tu, konečne sa dostala i do interiérového dizajnu. Prvky inšpirované ľudovou tvorbou sú originálne, živé a neoceniteľne pútavé. Použite ich všade, kde sa len dá, od drobných detailov po koberce, prikrývky, tienidlá či tapety. Ak máte strach, že Vás po čase ľudové motívy a vzory prestanú baviť, v textíliách budu o niečo bezpečnejšou alternatívou.

Publikované v : Nové trendy
TOP
TOP