Výrobcovia

Keď sa drevo stretne s mramorom – netradičná kombinácia s nádychom luxusu

306 Pozreté 0 Páči sa mi

Prírodné drevené parkety rozhodne pútajú pozornosť svojou eleganciou, nadčasovosťou a kvalitou. Ak sa Vám ale klasická drevená kombinácia už zunovala, vyskúšajte ju vo svojom interiéri skombinovať s mramorom. Táto podmanivá kombinácia si rozhodne získa nejedného fanúšika.

Prírodné materiály dreva a mramoru skvele osviežia každý interiér a nakoľko ide o prírodné materiály, nadchnú nejedného ochrancu prírody. Či už si zvolíte medailón alebo leštené mramorové okraje, v každom prípade zvýšite miestnosti „kredit“ a zaujmete každú návštevu. Mramor je známy svojou chladnou, neosobnou a zároveň luxusnou povahou, zatiaľčo drevo dodáva každej miestnosti pocit tepla a v podlaha tak získa ideálnu rovnováhu.

Mramor je typ horniny zloženej z rekryštalizovaného materiálu, najčastejšie vápenca. Biely mramor pochádza z najčistejšej formy vápenca. Farby a žily v mramore vznikajú, ak sú v zemskej kôre prítomné aj iné materiály spolu s vápencom. Mramor je známy svojím jemným vzhľadom a reprezentuje v dnešných domovoch modernú eleganciu a dodáva im nádych luxusu. Pri práci s týmito zemnými výrobkami z dlažieb s nadpozemskými cenami je však niekoľko vecí, ktoré je dobré pred kúpou zvážiť:

Drasové nerastné pruhy, malé uzly, zrnitosť a farebné variácie, vrecká z múky, škvrny atď. Toto všetko dodáva drevospracujúcim materiálom jedinečnú osobnosť. Podobne rozmanité trhliny a škvrny nachádzajúce sa v kameni dávajú každému kusu svoju vlastnú farbu, textúru a štrukturálne charakteristiky. Variabilita v parketových dlažbách a pri inštalácii z tvrdého dreva alebo kamennej podlahy je prirodzený výskyt v dôsledku druhu a veku dreva a kameňa a vystavenia UV žiareniu. Takéto zmeny prispievajú k prirodzenej kráse a charakteru týchto materiálov a umožňujú, aby zostali krásne počas celej životnosti podlahy.

Aby ste uľahčili výber, určite si celkový štýl interiéru - napríklad rustikálny, moderný alebo tradičný. V tomto okamihu odstráňte určité prvky podlahových konštrukcií, ktoré sa zvyčajne nedajú použiť pre daný interiérový štýl. Políčko by malo byť komplementárne k miestnosti. Väčšina návrhov hraníc funguje veľmi dobre s doskou alebo parketami. Musí sa však dbať na to, aby nebol hraničný relatívne zložitý parketový vzor s rovnakým alebo zložitejším dizajnom. Okraj definuje pole, takže by mal do určitej miery kontrastovať. Zložitá hranica vyžaduje menej zložité pole a naopak. Pozrite si zopár našich tipov a nechajte sa inšpirovať kombináciou, ktorá sa čoraz viac teší širokej obľube.

Celú našu ponuku drevených podláh si môžete pozrieť tu.Publikované v : Nové trendy
TOP
TOP