Pripravte na leto svoj interiér

716 Pozreté 0 Páči sa mi

Návrat k najnutnejším potrebám

Prvým a dôležitým krokom je odstrániť zo svojho interiéru všetky nepotrebné objekty tak, aby ste vo svojom domove podčiarkli strohosť a praktickosť. Čím menej zbytočností, tým krajšie vynikne krásna podlaha, drevený nábytok a čistý, vzdušný interiér. Vyčistite svoj šatník, odstráňte z priestorov množstvo prebytočných textílii, ktoré v lete nikto nepotrebuje. Presuňte nábytok tak, aby ste zväčšili priestor, pretože leto je práve o svetle a vzduchu, nie nahromadenom neporiadku plnom nepotrebných haraburd.

 

Maximalizujte svetlo v miestnostiach

Vaše telo i myseľ reagujú na nedostatok svetla veľmi citlivo. Častokrát svetlo zvykneme považovať za samozrejmosť, s jeho nedostatkom však prichádza mnoho strastí, preto je rozumnejšie vyhnúť sa im vopred. Letné mesiace si pýtajú svetlé a otvorené priestory. Vyhodnoťte smer nábytku a jeho umiestnenie v priestore. Viem pridať do miestnosti okno? Kde stojí Váš gauč či posteľ, neobmedzuje ich ďalší prebytočný nábytok? Praktické usporiadanie priestoru tak, aby maximalizoval tok svetla dodá domovu sviežosť, vzdušnosť a optimizmus. Prehodnoťte tiež farbu svojich stien. Mohla by byť stena ľahšia a svetlejšia, aby sme rozžiarili miesnosť? A čo farba podlahy? Ak ju máte tmavšiu, priestor zmenšuje, o to je dôležitejšie minimalizovať nepotrebnosti.

 

Pridajte kvety

Ak chcete vniesť vonkajšie počasie a prírodu smerom dnu, najvhodnejší spôsob je obklopiť sa rastlinami, aby ste sa čo najviac prepojili s prírodou. Rastlinami očistíte svoj vzduch. Voľba je na Vás, dnešná doba ponúka bohatý výber kvetín od štandardnejších druhov až po úplnú exotiku. Dbajte aj na to, aby ste mali čas a chuť prírodu vo Vašim interiéri pravidelne obriadiť.

 

Uistite sa, že máte v dome relevantné materiály a tkaniny

Ťažké závesy, vankúše, koberce a záclony, ktoré evokujú v ľuďoch zimné mesiace, odložte radšej do skrine. Uprednostňujte ľahšie textílie so svetlými farbami a sviežimi vzormi, bavlnu či ľan. Ak sú Vaše koberce ťažkopádne a hrejivé, radšej ich tiež ušetrite na decembrový čas a odhaľte svetu podlahové dosky.

 

Rozvoňajte si domácnosť

Náš mozog pracuje multi-senzorickým spôsobom, preto je dobré vytvoriť mu prostredie, ktoré ho bude baviť. Najlepšie to dostiahnete pridaním sviečok, vonných tyčiniek či kvetov. Zabudnite na ťažké zimné vonné kombinácie a rozvoňajte si domov osviežujúcimi citrusmi, vôňou mora či letného vánku. Na konci horúceho dňa nie je nič lepšie ako podvečerný návrat do rozvoňaného sviežeho domova.

Publikované v : Nové trendy
TOP
TOP